Co możesz zyskać posiadając inteligentny dom

Użyteczności systemu smart home

Komfort

Inteligentny dom to przede wszystkim wygoda. System zapewni Ci sprawniejsze funkcjonowanie, odciąży od pilnowania określonych funkcji, ręcznego nastawiania wartości, a także wyręczy Cię w sytuacji, kiedy nie możesz pamiętać o wielu rzeczach. Jednocześnie w bardzo łatwy sposób możesz zarządzać swoim domem, biurem, lokalem. Zarządzanie "z fotela" to pewnego rodzaju przenośnia, ale potraktowanie tego dosłownie też jest jak najbardziej możliwe. Co istotne - ten metaforyczny fotel może znajdować się w dowolnym miejscu na świecie. Masz pełną władzę nad swoim inteligentnym domem bez względu na to, czy jesteś w jego wnętrzu, otoczeniu, czy może na wakacjach w ciepłych krajach. Nadal Twój smart home jest z Tobą.

Komfort to również poczucie bezpieczeństwa, które możemy Ci zapewnić poprzez określone urządzenia i funkcje. Zależy nam na tym, abyś nieco zmienić Twoje życie na lepsze. Potrafimy je zapewnić zarówno odciążając od wielu czynności, jak i instalując i programując elementy, które zagwarantują Ci dodatkowe ułatwienia. Nasza usługa to nie tylko montaż i programowanie tego, co zażyczył sobie klient, ale przede wszystkim dopasowanie systemu do Twoich preferencji, stylu życia, potrzeb i pragnień.

Bezpieczeństwo

Inteligentny dom poza elementami poprawy komfortu i ekonomii powinien być strażnikiem bezpieczeństwa Twojego i Twoich bliskich. Czujki ruchu, sterowanie zaworami wody, integracja z systemem alarmowym i jego elementami pozwoli na zapewnienie najwyższego poziomu ochrony. Jeśli nagle nastąpi niekontrolowany wypływ wody, dowiesz się o tym w ułamku sekundy. System może również samodzielnie zamknąć zawory i nie pozwolić na narażenie Cię na znaczne straty. Alert o ulatniającym się gazie może uratować życie. Kiedy system wykryje rosnący poziom czadu może automatycznie uruchomić wentylację i nawiew świeżego powietrza. Integracja z systemem monitoringu również pozwoli na zdalny podgląd z poziomu aplikacji

Oszczędności

Inteligentny dom pozwala na osiąganie wymiernych korzyści w redukcji kosztów użytkowania budynku i posesji. Ograniczenie kosztów zużycia energii grzewczej, elektrycznej, zużycia wody mogą być przyjemnym efektem dodatkowym. Sprytne zaprogramowanie systemu może być przyjazne dla ekologii i naszego portfela. Nie musimy nadmiernie zużywać wody na podlewanie ogrodu - automatyka zoptymalizuje proces podlewania. Spore oszczędności można osiągnąć korzystając ze sterowania ogrzewaniem z efektywnym wykorzystaniem promieniowania słonecznego. Podobnie w okresie letnim można to promieniowanie ograniczyć odpowiednio programując elementy systemu. Integracja oświetlenia i urządzeń elektrycznych z czujnikami obecności umożliwi nam redukcję niepotrzebnego zużycia energii.

Zdalny dostęp

Miej kontrolę nad swoim domem, biurem, ogrodem bez względu na to, czy jesteś na miejscu, czy na "końcu świata". Ważnym elementem jest dostęp do Twoich urządzeń, ich kontrola i możliwość załączania i wyłączania. Nie mniej istotny jest podgląd "na żywo" tego, co dzieje się wokół. Podłączenie monitoringu, systemu alarmowego zapewni Ci natychmiastowe powiadomienia o nieprzewidzianych zdarzeniach, ale też kontrolne sprawdzenie stanu sytuacji w dowolnym momencie. Możesz nawet zdalnie zasymulować obecność, jeśli nastąpi taka potrzeba. A jeśli skróci lub wydłuży się pobyt w delegacji, na wczasach to możesz zmienić parametry ogrzewania, wentylacji, położenia rolet i zasłon tak, aby po powrocie do domu zastać warunki idealne do funkcjonowania.

Ekologia

Z pewnością nie raz zastanawiałeś się, jaki możesz mieć wpływ na ochronę środowiska. Myślałeś o tym, jak możesz sortować odpady, ograniczyć ich produkcję, oszczędnie zarządzać zużyciem energii i wody. Smart home może Cię mocno wesprzeć Twoje pro-ekologiczne podejście. System może zarówno pilnować niepotrzebnego zużycia energii elektrycznej, jak też ograniczyć efektywniejsze wykorzystanie wody. Jeśli zapomniałeś wyłączyć oświetlenie lub inne urządzenia, to system uwzględni fakt, że nie ma Ciebie w danym pomieszczeniu lub całym domu i dopilnuje wyłączenie za Ciebie. Sterowanie systemem grzejnym i klimatyzacją w połączeniu z roletami zapewni znaczną redukcję kosztów ogrzewania czy schładzania pomieszczeń. Podlewanie ogrodu nie musi odbywać się w porze największego parowania, albo przed niespodziewanymi opadami deszczu - system jest w stanie uwzględnić ekologiczne aspekty, co pozwoli na redukcję energii i wody. Z inteligentnym domem możesz być nie tylko trendy, ale mieć swój udział w redukcji gazów cieplarnianych i zasobów wody.